Narodowe Czytanie 2017

Utworzono dnia 01.09.2017

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni regularnie od kilku lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania i po raz kolejny zaprosiła członkinie Klubu Nauczycielskiego Izis do włączenia się w organizowane działanie. 2 września 2017 r. w TV Bogatynia został wyemitowany materiał nagrany właśnie z tej okazji. W tym samym dniu, w całej Polsce odbijały się echem słowa dramatu S. Wyspiańskiego – „Wesele”. Piękna pogoda pozwoliła na to by czytanie odbyło się w plenerze, na tarasie Biblioteki w parku C.A. Preibischa.

Narodowe Czytanie to cykl ogólnopolskich spotkań wspólnego czytania największych dzieł literatury polskiej. Organizowane jest przez Prezydenta RP już po raz szósty. Zainicjowane zostało lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa oraz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie 2017

Utworzono dnia 21.09.2017, 18:16